هستمت: رویای درهای پلاستیکی

ما درهای پلاستیکی بطری‌ها رو به ویلچر تبدیل می‌کنیم تا هم طبیعت خوشحالتر باشه هم اونایی که ویلچر ندارند

داستان هستمت از روزهای آخر اسفند ۹۳ شروع شد. قبل‌تر درباره‌ی سپیده جلالی خوانده بودیم و کارزاری که منجر به خرید شش صندلی چرخ‌دار در تبریز شد و ما با خودمان فکر کردیم چه خوب و به همین چه خوب اکتفا نکردیم! فکر کردیم می‌شود که مرزهای این کار خوب گسترش یابد و بشود اندازه‌ی تمام ایران و هستمت آغاز شد.

ما گروهی از شهروندان عادی هستیم، درهای پلاستیکی جمع می‌کنیم، درها را به غرفه‌های بازیافت شهرداری می‌فروشیم، از درآمد حاصل از این برای معلولین صندلی چرخ‌دار می‌خریم.
ما فکر می‌کنیم تنها حرف زدن کافی نیست. وقت آن رسیده عمل کنیم و باشیم!

به محیط زیست، به انسان‌های دیگر احترام بگذاریم و نشان دهیم که ما هستیم، که مسئولیت‌پذیر بودن خیلی هم سخت نیست، که تنها با توجه به بازیافت زباله‌هایمان قدم بزرگی در مسیر شهروند مسئول برداشته‌ایم.

هستمت مستقل از کارزار تبریز است اما هدف همان است. هستمت به تمام ایران تعلق دارد و مشق کردن شهروند مسئولیت‌پذیر برای همه‌ی ایرانیان است. داستان هستمت، داستان همه‌ی آن‌هایی است که در این ماجرا نقش دارند. هر کس با درهای پلاستیکی که جمع می‌کند.

در صورتی که در مورد این پروژه سوالی دارید می‌توانید صفحه «سوالات متداول» را ببینید یا مستقیما از طریق «تماس با ما» با هستمت در ارتباط باشید.

در ضمن ما در «فیسبوک»، «توییتر»، «گوگل‌پلاس» و «اینستاگرام» هم هستیم و خوشحال می‌شویم شما را آنجا هم در کنار خود داشته باشیم

هستمت

دانلود پوستر(حجم: ۲۵ مگابایت)

لینک کمکی(حجم: ۲۵ مگابایت)